Напрями забезпечення прискореної підготовки фахівців технічного профілю для Збройних Сил України
DOI:
https://doi.org/10.33099/2304-2745/2024-1-80/126-130Ключові слова:
ЗС України, ОВТ; воєнний стан; технологічні кластери; технічний персонал; прискорена підготовка.Анотація
Військово-політична ситуація, що склалася в нашій державі в наслідок відкритої воєнної агресії Російської Федерації (РФ), спонукала всі галузі економіки, освіти, науки перелаштуватися до умов воєнного стану. чином в такій ситуації виникла проблема збереження науково-технічних працівників і забезпечення спадковості в підготовці кадрів в короткі терміни з метою стабільно-стійкого функціонування науково-освітніх установ в цілому та їх розвиток в подальшому.
Мета статті ‑ аналіз підготовки військових фахівців технічного профілю з урахуванням постачання до ЗС України іноземного та вітчизняного ОВТ для обґрунтування рекомендацій щодо підготовки військових фахівців у скорочені терміни для ЗС України в період воєнного стану.
Проведений аналіз стану та особливостей науково-освітньої та виробничої діяльності щодо забезпечення боєздатності Збройних Сил України (далі – ЗС України) в умовах воєнного стану свідчить про недостатній рівень підготовки фахівців технічного профілю, а науково-освітня галузь технічних наук, в поєднанні з підприємствами виробниками озброєння та військової техніки не завжди відповідає вимогам і потребам ЗС України.
Підготовка фахівців має виконуватися в скорочені терміни, бути розосередженою для забезпечення живучості навчальних закладів та персоналу, бути в кооперації з спорідненими за напрямами діяльності цивільними структурами, установами, підприємствами.
Підготовка особового складу командної ланки має враховувати особливості застосування іноземного та нового вітчизняного ОВТ.
Реалізація запропонованих рекомендацій має відповідати вимогам воєнного стану та забезпечити скорочення термінів навчання спеціалістів з поєднанням діяльності науково-освітніх закладів і органів управління ЗС України, що підвищить боєздатність військ.
Посилання
Освіта в надзвичайних ситуаціях. Матеріали Міністерства освіти і науки. 2022. URL: https://saveschools.in.ua/en (дата звернення: 25.03.2024).
Доктрина з вивчення та впровадження досвіду у ЗС України (ВКП 7-00(01).01) від 03.07.2023 №1928/НГШ, 32 с.
Збірник тез доповідей Міжнародної науково-практичної конференції. Львів: НАСВ, 2023, 328 с.
Збірник матеріалів доповідей Міжнародної науково-технічної конференції з вивчення та впровадження досвіду в Командуванні Сил підтримки. 20-22 червня 2023. Київ. Інв. 18105. 44 с.
Постанова КМ України від 25.02.2015 № 345 “Про затвердження Порядку постачання озброєння, військової та спеціальної техніки та боєприпасів під час особливого періоду”. Офіційний вісник України, 2015, № 44, зі змінами.