Впровадження сенсорно-інформаційного забезпечення у систему розвідки в інтересах вогневої підтримки частин (підрозділів) сухопутних військ

Автор(и)

  • А. Дерев’янчук Сумський державний університет, Україна
  • В. Іщенко Науково-дослідний центр Ракетних військ і артилерії, Суми, Україна
  • А. Наливайко Центр воєнно-стратегічних досліджень Національного університету оборони України, Україна
  • Д. Чопа Центр імітаційного моделювання Національного університету оборони України, Україна

DOI:

https://doi.org/10.33099/2304-2745/2024-2-81/106-110

Ключові слова:

Система розвідки; сенсорно-інформаційне забезпечення; розвідувальна інформація; вогневе ураження.

Анотація

Досвід ведення бойових дій в ході відсічі російської військової агресії свідчить, що ефективність застосування сил і засобів вогневої підтримки, у тому числі і наземного компоненту (ракетних військ і артилерії), великою мірою залежить від наявності оперативної, достовірної, точної та повної розвідувальної інформації про об’єкти противника, угруповання противника, його оперативну побудову та ймовірний характер дій, тобто від ефективного виконання розвідувальних завдань частинами і підрозділами розвідки.

Мета статті – на основі аналізу процесів функціонування сенсорно-інформаційного забезпечення у системі розвідки в інтересах вогневої підтримки розроблення схеми синхронізації циклів бойового управління та формулювання основних завдань пункту сенсорно-інформаційне забезпечення (СІЗ) за відповідними етапами роботи.

Цикл СІЗ є інтегрованим процесом застосування засобів виявлення та спостереження (сенсорів) для забезпечення збору інформації та розвідувальних даних для планування та координації бойових дій, а також здійснення ефективної вогневої підтримки. Цикл СІЗ включає виконання певних заходів: постановку завдань підрозділам та засобам розвідки; координацію застосування підрозділів; збір інформації від підрозділів та засобів; консолідацію та первинний аналіз зібраної інформації; передачу розвідувальної інформації відповідно до встановлених правил та запитів.

Проведено аналіз процесів функціонування СІЗ у системі розвідки в інтересах вогневої підтримки. Запропонована схема синхронізації циклів бойового управління та сформульовані основні завдання пункту СІЗ у системі розвідки в інтересах вогневої підтримки наших військ.

Біографії авторів

А. Дерев’янчук, Сумський державний університет

кандидат технічних наук, професор

В. Іщенко, Науково-дослідний центр Ракетних військ і артилерії, Суми

V. Ishchenko

А. Наливайко, Центр воєнно-стратегічних досліджень Національного університету оборони України

кандидат технічних наук, доцент

Д. Чопа, Центр імітаційного моделювання Національного університету оборони України

кандидат технічних наук, старший науковий співробітник

Посилання

Польовий статут (FM) 3-09 сухопутних військ армії США. В42. Київ : КНТ, 2023. 176 с.

Пащук Ю. М., Сальник Ю. П. Місце і роль ISTAR у системах розвідки провідних країн світу. Військово-технічний збірник. 2012. № 2 (7). С. 94–102.

Прозапас І. М. Досвід побудови системи ISTAR в АТО, особливості впровадження та перепони на шляху до підвищення бойової ефективності вогневих підрозділів. Збірник наукових праць Центру воєнно-стратегічних досліджень НУОУ. 2017. № 3. С. 96‒104.

Сальник Ю., Пащук Ю. Шляхи впровадження концепції ISTAR у систему розвідки Збройних Сил України. Системи озброєння і військова техніка. 2014. № 1 (37). С. 72–75.

Пасько І. В., Пархоменко Д. О. Методичний підхід до автоматизації процесів оброблення розвідувальної інформації на пункті управління артилерійською розвідкою. Recent Advances in Global Science : зб. матеріалів IV Міжнар. наук.-практ. конф. (Вільнюс, Литва, 6-8 трав. 2024 р.) № 199. С. 552–563.

Репіло Ю. Є. Особливості вогневого ураження противника і його бойового забезпечення у сучасних збройних конфліктах : навч. посіб. Київ : НАОУ, 2003. 227 с.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-09-16

Номер

Розділ

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЗБРОЙНИХ СИЛ